سال 89 سال اصلاح الگوی بصیرت

سال 88 سال فتنه  ,سال غربت رهبری

به نام خدا

روزهای سال1388 هجری شمسی رو به انتهاست و سال جدید پیش رو, اگر بخواهیم امسال را بر مبنای تحولات مهم و محتوای آن نامگذاری کنیم سال 88 را باید سال فتنه بنامیم ,سالی که در آن آشکار شد اکثر خواص و نخبگان و مدعیان صف اول انقلاب, قبل از اصلاح الگوی مصرف نیاز مبرم به اصلاح الگوی معرفت و بصیرت دارند.

شاید هم به همین دلیل انشا الله در اسفند سال آینده سال 89 را به امداد الهی سال بصیرت بنامیم تا به یاری صاحب پرده نشین این کشور (ارواحنا فداه) با بصیرت مسئولان و خواص, دیگر شاهد میدان داری رذیلت ها در کشور شهدا نباشیم.

 از بین تمامی موضوعات و مطالبی که این روزها در ذهنم خطور کرد –که غالبا هم به زبان قلم جاری نمی شود- یک  موضوع علاوه بر ذهن, قلبم را هم به خود مشغول کرد و آن موضوع ,مسئله تنهایی و غربت امام خامنه ای این نوح کشتی انقلاب اسلام  در ت

طوفان فتنه های اخیر است .

اگر غربت به معنای شناخته نشدن باشد , که همین هم هست ,اولیاء خاص خدا در مراتبی همیشه غریب بوده و هستند و بنا بر این تعبیر امام راحل  عظیم الشان ما هم حتی در بین نزدیکان خود هم غریب بود و رهبری اسلام هم امروز بیش از گذشته غریب است,چراکه بی شک هم  چشم های خواب الود وهم چشم های آلوده روشنایی خورشید ولایت را نخواهد دید ,چه رسد به اینکه گرد وغبارفتنه فضای عمومی  چشم های نیمه بازجامعه  را تاریک کرده باشد.

 

روزهای سال 88 بیش ازهمه از این جهت ذهن ها وروح های بیدار را به خود مشغول می کرد که تکرار ندای حزن آلود "این عمار" امام خامنه ای, دوستان آخرالزمانی امیرالمومنین(ع) را به یاد کوفه و کوفیان می انداخت. به نظر سنت تاریخ  تکرار شد وغربال دهر یک بار دیگر عده ای از مدعیان محبت و ولایت علوی را از کاروان اسلام ناب جدا کرد واین باردر عصر انقلاب اسلامی عده ای از خواص امام خمینی و برادران سابق رهبری ازمسیر اسلام ولایت سقوط کردند.

 

 این صدای غربت امیرالمومنین (ع) در دوران حکومت خود پس از فتنه معاویه  است که در آن خطبه تاریخی است: خوشا به حال برادران (شهید) ما که خونشان در صفین (بخوانید بدر و خیبر و کربلای پنج ) ریخته شد و این روزها را ندیدند, به راستی آن ها ضرر نکردند, چه خوب که امروز نیستند تا از این لقمه های گلوگیر و تلخ (خیانت خواص) بخورند و از شراب ناگوار فتنه بنوشند...

 

کجا هستند برادران من که قدم در راه جانبازی و دفاع از ارزشهای اسلام گذاشتند و رفتند ؟ کجاست عمار؟  کجاست ابن تیهان؟ کجاست ذوالشهادتین ؟ کجا هستند برادران آنها که بر مسیر حق با دشمنان جنگیدند؟

راوی میگوید غربت و تنهایی آقا به حدی بود که امام (ع) بعد از بیان این جملات درد آلود دستی بر محاسن شریف خود کشید و اشک از چشمان مبارکش جاری شد و مدت زیادی گریه کرد ....علی جلوی جمع گریه کرد...

سپس فرمود: آه و افسوس بر فقدان برادرانم که:

- اهل تلاوت قرآن بودند و به آن عمل می کردند

- در فرائض و واجبات تدبر و دقت میکردند و آن را به پا می داشتند

- ارزش ها را احیا می کردند و بدعت ها را میراندند

- به جهاد وفداکاری که دعوت می شدند, اجابت میکردند

- به رهبر خود اعتماد و اطمینان داشتند و و صمیمانه از او تبعیت می کردند..."و وثقوا بالقائد فاطاعوه"

 

هرچند قیاس بین افراد ممکن نیست ,اما قیاس بین اوضاع زمانه جایزاست .و سوال اینجاست که آیا حال و روز رهبر عزیز انقلاب در سال فتنه که با خیانت دوستان و غفلت نخبگان انقلاب همراه بود به غربت جدش شباهت ندارد

 

به راستی کجا رفتند آنانی که به رهبر خود اعتماد کردند و او را درراه اهداف انقلاب همراهی کردند...

کجا رفتند اهل تدبر در فرائض و احیا ارش ها, کجا رفتند اهل مبارزه با بدعت ها, کجا رفتند اهل تکلیف و هزینه ,کجا هستند ابوترابی ها, کاظمی ها, کجا رفتند صیاد شیرازی ها و آوینی ها ...

سیدنا الشهید آوینی در آن یادداشت تاریخی خود که پس ازحدود 20 سال هنوز تازه است خطاب به جانشین خمینی کبیر آیت الله خامنه ای نوشت:

" عزیز ما , ای وصی امام عشق ! آنان که معنای "ولایت" را نمی دانند در کار ما سخت در مانده اند , اما شما خوب می دانید که سرچشمه این تسلیم و اطاعت و محبت در کجاست, خودتان خوب می دانید که چقدر شما را دوست می داریم و چقدر دلمان می خواست آن روز که به دیدار شما آمدیم سر در بغل شما پنهان کنیم و بگرییم.

 

ما طلعت آن عنایت ازلی را در نگاه شما باز یافتیم . لبخند شما شفقت صبح را داشت و شب انزوای ما را شکست , سر ما و قدمتان , که وصی امام عشق هستید و نائب امام زمان(عج)"

 

 از این جملات سید شهیدان اهل قلم قریب 20 سال است که می گذرد – هرچند که این ما هستیم که زمان بر ما میگذرد و او قلمش بر بلندای زمان هم اکنون درکنار رهبری است- آری  از این جملات سال ها می گذرد و هنوز یاران خمینی را غربال انقلاب می آزماید تا سنت الهی "کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا " تصدیق شود.

 

سال 88 سال فتنه بود وغربت رهبری, غربت رهبری در خواص نسل اول انقلاب, سالی که جای خالی عمارها اشک ولایت را جاری کرد و رهبر اسلام را بر مبنای "شیبتنی سوره هود" پیر کرد و بلآخره سالی بود که تنها مردم  و جوانان به میدان  استقامت آمدند- والبته عده ای از خواص- تا کربلا تکرار نشود و جام زهر فتنه داخلی این بار به حلقوم سران و انشا الله بانیان پنهان آن ریخته شود؟!

 

برای بیان غربت رهبری در سال فتنه همین بس که امسال کسانی در صف فتنه در مقابل نائب امام عصر (عج) ایستادند که روزی همسنگرآقا بودند و هیچ کس جای ایشان را نزد رهبری نمی گرفت.

از داستان خیانت خواص بگذریم که به تعبیر حضرت امام (ره) تاریخ اسلام پر است ازخیانت بزرگانش .

 

سال فتنه گذشت و ازاین پس تا ظهور خورشید ولایت آل محمد(ص) هرسال, سال فتنه است,از این روست که روایات اسلامی عرصه آخرالزمان را عصر "ملاحم وفتن" گفته اند یعنی روزگار جنگ و فتنه ...

 

سال 88 سال غربت ولایت بود و سال فتنه عمیق , فتنه ای به عمق سقوط بزرگان و خواص سابق انقلاب,سال 88 سال سقوط بود برای مردان پر ادعای راه امام و البته در مقابل سال بصیرت و صعود بود برای امتی که به همراه امامش صعود کرد , پس از این منظر سال 88 سال رهبری بود و سال بصیرت و ازاین پس تا ظهور خورشید ولایت آل محمد(ص) هر سال سال عزت رهبری است و سال بصیرت افسران جوان و بی ادعای انقلاب و سال سربازان مخلص امام زمان(عج).

 

ای وصی امام عشق, ای رهبر عزیز: چه کنیم که خواص وعناصر پر مدعای عرصه قدرت و ثروت و سیاست, معنای ولایت را نمی دانند, هنوزهم پس از 20 سال در کار ما سخت درمانده اند, هم آنانی که نه معنای وصایت را فهمیدند ونه اصل امامت را و صد البته از کوثرعشق خمینی هم ,حتی قطره ای نچشیدند .

 

دوستان :یادمان نرود امام راحل زنده است و شاهد این روزها  و این ندای الهی اوست که در ملکوت آسمان ها وزمین پیچیده است که " الا من کنت مولاه فهذا علی مولاه, اللهم وال من والاه و عاد من عاداه"

 

خوشا به حال آنانی که جای خالی عمار و ذوالشهادتین و کاظمی و آوینی را برای علی پر کنند ...هم آنانی که حضرت روح الله مشتاق آنان است و صدیقه کبری حضرت ام الشهدا فاطمه (سلام الله علیها) دعا گوی آنان

 

خدایا ما را با عشق خمینی و وصیش زنده بدار و برعشق خمینی وصیش بمیران

اللهم احینا علی حب امامنا و امتنا علی بغض اعدا قائدنا.. آمین رب العالمین

منبع :http://www.nurafkan.blogfa.com/post-6.aspx

/ 0 نظر / 10 بازدید