شیطان پرستی

 

مقدمه:

وجود خیر و شر در جهان آفرینش، در ذهن برخی انسانها چنین تصوری را ساخته است که جهان دو قطبی بوده و قدرت جهان میان دو قدرت خیر و شر تقسیم شده است. وجودات خیرات را از جانب خداوند و شرور را از جانب شیطان ( یا خدای بدی ) قلمداد می نمایند و لذا هم به پرستش خدا و هم به پرستش شیطان یا همان نیروی شر می پردازند تا از او و بلاهای طبیعی و ... در امان بمانند. در حالیکه دین اسلام خط بطلان بر چنین دیدگاههایی کشیده است و تمام قدرت عالم را از خداوند دانسته و پرستش را فقط شایسته ی او می داند.

جهان غرب پس از گذراندن دوران مدرن و پست مدرن، اکنون در حال سپری کردن عصر ترنس مدرن  یا همان عصر شیطان پرستی است. منتظر  لوسیفر یا همان شیطان موعود خود می باشند تا حکومت جهان را بدست بگیرد و لذا برای رسیدن به این مطلب زمینه ی آنرا از طریق مخالف با ادیان آسمانی و انجام هر عمل شنیع و غیر شرعی فراهم می نمایند. ترویج جادو، خشونت، روابط آزاد جنسی، بی اخلاقی و... از جمله دستورالعملهای آنها می باشد.

مهمترین بازی در این زمینه را باید بازی Constantine ( کنستانتین ) بدانیم.

 

بازی Constantine ( کنستانتین ):


در این بازی بیان می کند که جهان دارای دو قدرت بزرگ خیر و شر می باشد که با یکدیگر توافق کرده اند و جهان را میان خود تقسیم کرده اند و این موجودات نباید به قلمروی دیگری بروند. انسانها، فرشتگان و بهشت از آن خداوند و جنیان، شیاطین و جهنم برای لوسیفر.

شخصیت اصلی بازی یعنی جان کنستانتین، یک جادوگر و جن گیر بزرگ ومعروف است و مأمور دفاع از مرز میان این دو گروه می باشد و هر شیطانی که بخواهد به دنیای انسانها برود را به جهنم باز می گرداند. او از شدت سیگار کشیدن دچار سرطان ریه شده است.

هنگامیکه به جن گیری در مکزیک مشغول بود، متوجه می شود که برخی از شیاطین می خواهند به این جهان نفوذ کنند و با تحقیق متوجه می شود که Mammon ( مَامِن ) فرزند لوسیفر می خواهد با همکاری گابریل ( جبرئیل ) و با استفاده از رحم زنی به نام آنجلا که پلیس است، به این جهان نفوذ کند و حکومتی که پدرش در آینده می خواهد تشکیل دهد، خود بدست بیاورد.

کنستانتین با استفاده از قدرت جادوگری خود و با خواندن اوراد و کلمات عبری و با توسل به خشونت، در آخر می‌تواند مامِن را به جهنم فرستاده و گابریل را بسوزاند و جهان را نجات دهد. البته تفاوت فاحشی که این بازی به نسبت فیلمش دارد، عدم حضور لوسیفر در پایان کار است که در فیلم آن، نظم نوین جهانی را لوسیفر با قدرت خودش رقم می‌زند و منجی بشر می‌شود.

 

نکات مهم این بازی در فضای جنگ نرم:


1-   تقسیم جهان به دو قطب خیر و شر و رواج دوآلیسم

2-   مفید بودن و ضروری بودن جادو و اوراد جادویی برای مبارزه با دشمنان

3-   تصویر یک منجی که سیگار می‌کشد، جن گیر و جادوگر است و ...

4-   حسادت ملائکه به انسانها، خطاپذیریشان و همکاری ملائکه مخصوصاً جبرئیل (ع) با پسر شیطان برای از میان بردن انسانها

5-   قدرتمند نشان دادن شیاطین و ضعیف و ظالم نمایان نمودن فرشتگان در راستای فرشته ستیزی

 


سئوالات:

-      چرا در این سالیان اخیر غرب سعی در فرشته ستیزی و ایجاد حس بی اعتمادی و تنفر نسبت به ملائکه به خصوص جبرئیل (ع) دارد ؟

-      آیا جهان واقعاً دارای دو قطب خیر و شر است و تمامی شرور بدست شیاطین بوده و خداوند توان مقابله با آنها را ندارد ؟!!

-      چرا منجی بشر را یک انسان جادوگر معرفی می‌نمایند ؟ مگر نه این استکه ادیان الهی جادوگران را کافر می‌شمارند؛ پس چگونه یک کافر ناجی مومنین خواهد شد ؟!!

منبع : naghdebazi.pelakfa.com

/ 0 نظر / 11 بازدید