آخرین اخبار از اعزام کشتی ایرانی امداد غزه

به دنبال ارسال کشتی های آزادی با هدف شکستن محاصره غزه، اولین کشتی ایرانی نیز در روزهای آینده به سمت غزه حرکت خواهد کرد.

به گزارش رجانیوز،اولین کاروان امداد مردم غزه به‌صورت دریایی در روزهای آینده به سمت غزه حرکت خواهد کرد.

این اولین اقدامی است که ستاد مردمی امداد غزه برای حمایت از این باریکه محصور در ایران سازماندهی خواهد کرد.

اولین کاروان ایرانی در روزهای آینده به صورت زمینی از تهران به سمت بندر بوشهر حرکت کرده و در طول مسیر خود با توقف در شهرهای مختلف، کمک های مردم این شهرها را برای ارسال به غزه جمع آوری خواهد کرد.

اعضای این کاروان شامل طلاب، دانشجویان و برخی شخصیت های فرهنگی و سیاسی و رسانه ای داخلی و بین المللی خواهند بود.

در عین حال شنیده‌ها حاکی از اعلام آمادگی برخی چهره های شاخص حوزه علمیه قم و همچنین برخی از نمایندگان مجلس برای پیوستن به کاروان ایرانی امداد مردم غزه است.

داوود صالحی سخنگوی ستاد مردمی امداد غزه نیز در گفتگویی اعلام کرد: برای اعزام کاروان‌های امدادرسانی به غزه در تدارک شناسایی و هماهنگی با اشخاص و چهره‌های شاخص ملی و بین‌المللی هستیم تا در کنار دیگر اعضای داوطلب برای امدادرسانی به غزه در ترکیب کاروان اعزامی قرار گیرند.

حجت‌الاسلام صالحی اضافه کرد: این فهرست شامل چهره‌های علمی، فرهنگی، ورزشی، سیاسی، هنری در کنار علمای برجسته تشیع و تسنن و دیگر شخصیت‌های مذهبی از سایر ادیان الهی و چهره‌های بین‌المللی از کشورهای مختلف است.

بنابر اخبار دریافتی، این کاروان اولین کاروان اعزامی به غزه خواهد بود و ستاد مردمی امداد غزه برنامه ریزی گسترده‌ای برای اعزام کاروان‌های مشابه از طریق زمینی، دریایی و هوایی را دنبال می‌کند.

ستاد مردمی امداد غزه همچنین برای ثبت نام از دواطلبین اعزام به غزه در قالب گروه های امدادرسان و صلح طلب، با راه اندازی وبسایتی به پوشش اخبار کاروان های اعزامی و ثبت نام از داوطلبین پرداخته است. این وبسایت به نشانی http://www.qazaaid.com/آماده ثبت نام از داوطلبان اعزام به غزه است.

گفتنی است رهبر معظم انقلاب اسلامی به دنبال حمله اسرائیل به ناوگان آزادی با صدور پیامی از اعزام کاروان های آزادی با عنوان حرکتی درخشان یاد کرده و خواستار ادامه این اقدام شدند.

در همین حال سید حسن نصرالله نیز در سخنانی از کشورهای مختلف خصوصا کشورهای مسلمان خواست تا برای ارسال کاروان های دیگر به غزه اقدام کنند. وی زمان کنونی را بهترین شرایط برای شکستن حصر غزه نامید.

همچنین روزنامه المستقبل از قصد اردوغان برای حضور در یکی از کاروان های آزادی خبر داده است.

/ 1 نظر / 9 بازدید