نماز دشمن شاد کن!

اعیاد شعبانیه و ولادت امام حسین و امام سجاد و حضرت ابالفضل علیهم السلام و ولادت آقا و مقتدامان امام خامنه ای مبارک.

از طرفی انفجار ناجوانمردانه مسجد جامع زاهدان و شهادت و مجروح شدن جمعی از هموطنان را که باعث تلخ شدن شیرینی این اعیاد شد تسلیت عرض می کنم. کاش کسی یقه موسوی ملعون را می گرفت تا از او بپرسد چرا در مقابل اعدام عاملان چنین جنایاتی معترض می شود اما در برابر پرپر شدن دهها هموطن بیگناه سکوتی رضایتمندانه در پیش می گیرد؟! آقای موسوی! حکومت با کفر می ماند اما با ظلم نه!

هفته گذشته اتفاقات جالبی افتاد. از بازگرداندن عجیب و غریب امیری به تهران گرفته تا تعطیلی دو روزه تهران به علت گرمی هوا که حرف و حدیث های مختلفی داشت. عده ای دستگیری ریگی معدوم را در ازای مبادله سه جاسوس آمریکایی دانستند! امروز هم آزادی امیری را مبادله او با همان سه نفر می دانند! معلوم نیست چندبار می شود چند نفر ثابت را مبادله کرد؟! حماقت و تحلیل های متعصبانه هم حدی دارد! مسئله بامزه دیگر مصاحبه میزگرد مانند "شرق" با کامبوزیا پرتوی و چاپ عکس تمام قد او در صفحه اول بود. همان کسی که در حرکتی سنجیده!!!! با "کوچولو" خطاب کردن رییس جمهور در حضور دختر مکرمه حضرت آیت الله العظمی اکبر هاشمی رفسنجانی، ریاست محترم مجلس خبرگان و معزز مجمع تشخیص مصلحت نظام به تقویت قوای سه گانه بسیار کمک کرد! خدا می داند اگر احدی در زمان ریاست جمهوری آقای مذکور و یا اعوان و انصارش شبیه این کلمه ـ نه عین همین کلمه!ـ را خطاب به ایشان به زبان می آورد یکسال بعد اصلا وجود خارجی داشت که کسی عکسش را صفحه اول روزنامه اش چاپ کند؟!؟!؟!

سالگرد سقوط هواپیمای کاسپین تهران ایروان و درگذشت عده ای از هموطنان به خصوص کرو پرواز را هم تسلیت می گویم.

بگذریم...

امروز سالگرد نمازجمعه منحصر به فرد ۲۶ تیرماه به امامت آقای هاشمی بود. نماز جمعه ای که احتمالا به عنوان آخرین نمازجمعه عمر او ثبت خواهد شد. کم سن و سال تر که بودم برای تشریح تاثیر مذهب در نگاه سیاسی ام مثالی ساده می زدم. طبق اعتقاد سیاسی- مذهبی ام برگرفته از آرا و اندیشه های امام خمینی (رة)، با خود می اندیشیدم اگر روزی دشمن طالب نماز خواندن من شود و نمازم، این زیباترین و عینی ترین عبادت روزانه یک مسلمان نه تنها خاری در چشم دشمنان نباشد، بلکه ملعبه ای برای عقده گشایی زخم خوردگان علیه اسلام ناب باشد، هرگز چنین نمازی نخواهم خواند و یا حداقل در خواندنش تردید خواهم کرد؛ و البته هرگز فکر نمی کردم چنین روزی بیاید و اقامه نماز نفاق را به چشم ببینم!

می توان نماز جمعه 26 تیرماه را از جهاتی یکی از منحصر به فردترین نمازهای جمعه برگزار شده در تهران نامید. چندین فاکتور این نماز جمعه را از سایر نماز جمعه های پایتخت متمایز کرده بود. در حالیکه امام جمعه موقت تهران به طور معمول چهارشنبه هر هفته اعلام می شود و روزنامه های کثیرالانتشار روز بعد (پنجشنبه) برنامه نماز جمعه را اعلان می کنند، این بار از ابتدای هفته نام هاشمی برای اقامه نماز به سر زبان ها افتاد و تحلیل ها و گمانه زنی ها پیرامون این حضور پای ثابت روزنامه های زنجیره ای در هفته قبل نماز بود. شاید برای اولین بار بود که رادیو اسراییل و امریکا ضمن آموزش نماز جمعه در سایت هایشان، از مردم برای حضور حماسی!! در نماز دعوت می کردند. چند روز پیش از آن گری سیک سیاستمدار سرشناس امریکایی _که بعضی اصلاح طلبان خیلی خوب او را می شناسند!_ با ارایه پیشنهادات جالب و در خور تاملی به اصلاح طلبان توصیه کرده بود به جای تجمع در خیابان _ که امکان برخورد نیروهای مردمی حافظ نظام را فراهم می کند_ باید در اماکن مذهبی و مقدس حضور یابند. بلافاصله بعد از اعلام حضور هاشمی در نماز جمعه، مجریان جریان برملا شده دوم خرداد که فرصتی از این بهتر نمی دیدند، اعلام کردند با همه توان در نماز جمعه شرکت خواهند کرد. به خصوص شخصیت هایی چون خاتمی، موسوی، کروبی و روحانی که سال هاست نماز جمعه را تحریم!! می کنند، خبر از حضور در بین نمازگزاران دادند. طرف خارجی هم در ادامه هماهنگی با حضرات، ضمن دعوت از معترضین! از ایشان خواست برای اجرای پروژه پیشنهادی گری سیک در نماز شرکت کنند. هدف هم مشخص بود. بعداز سرد شدن فضای کشور این بهترین فرصت برای تهییج مجدد معدود معترضین و غبارآلود کردن جو سیاسی کشور بود. از طرفی با توجه به موقعیت نماز جمعه امکان برخورد با معترضین و حتی اغتشاشگران  _ در صورت حضور و اغتشاشگری_ به شدت تقلیل می یافت. و نهایتا غم انگیزترین، خبیثانه ترین، خطرناک ترین و در عین حال اصلی ترین هدف دشمنان خارجی و ایادی آگاه و ناآگاه داخلیشان _ البته به خیال خامشان_ از فراخوان برای استقبال از نماز جمعه تحت تاثیر قراردادن نماز جمعه وحدت بخش 29 خرداد به امامت امام خامنه ای (مدظله العالی) و نفی فصل الخطاب بودن بیانات ایشان بود؛ کمااینکه هاشمی هم با جسارتی خجالت آور سعی کرد خطابه اش را تاریخی و پایانی بر حوادث موجود قلمداد کند!

صحبت های هاشمی هم به شدت متناقض و سوال برانگیز بود. در حالیکه دم از مردم و مردم گرایی می زد، در آغاز هیچ سخنی از جان باختن ده ها انسان بیگناه در حادثه هوایی بیان نکرد و با بی شرمی به بازماندگان تسلیتی نگفت. از طرفی هم شاید برای اینکه حمایت غرب از مواضعش را از دست ندهد کوچکترین سخنی از شهیده حجاب دکتر مروه به زبان نیاورد. از قانون و قانونگرایی گفت، اما اشاره ای به قانون شکنی های مکرر و هزینه بر موسوی، عده ای از افراطیون شکست خورده و و فرزندان مسئله دارش نکرد. از لزوم هوشیاری در مقابل دشمنان قسم خورده ملت حرافی کرد، و در عین حال سخنی از نامه نگاری خود و اظهارات دشمن شادکن اطرافیانش سخنی به زبان نیاورد. از مروجان تردید بین مردم ظاهرا انتقاد کرد، اما گویا اظهارت همسرش در روز رای گیری و صحبت های مکرر موسوی و کروبی و اطرافیانشان مبنی بر تقلب در انتخابات و صدالبته تردید افکنی های متعدد خودش را _پیش از انتخابات_ فراموش کرده بود. از رسول اکرم (ص) و حضرت امام خمینی (رة) سخن پراکنی کرد، اما از مولا علی علیه السلام و رهبر معزز انقلاب سخنی به میان نیاورد؛ گویا علاقه ی چندانی به بازخوانی حوادث بعد از پیامبر و نفاق پدیدآمده در سال های بعد از رحلت ایشان نداشت! همنوایی جالبش با اوباما و مرکل و سارکوزی و براون در معترض خواندن "مردم" به شدت به چشم آمد! آنجا که مردم را معترض به انتخابات خواند! آیا این مدعی قانون گرایی، بیش از 24 و نیم میلیون ایرانی را به حساب نمی آورد؟! تازه اگر بسیاری از رای دهندگان به موسوی را جزو معترضین بدانیم که به هیچ وجه چنین نیست. اشاره ای هم به آزادی مطبوعات و رسانه ها کرد اما گویا به یاد نیاورد که در زمان خودش چند روزنامه اجازه انتقاد قانونی از دولتش را داشتند!؟  

و در پایان سخنی با آقای هاشمی!  

چه کرده اید با خود که امروز تمام دشمنان قسم خورده امام و انقلاب و کینه توزان به پیر جماران چشم طمع به شما بسته اند؟ بی شک اگر برای این انقلاب اتفاقی بیفتد _که ان شالله چنین نخواهد شد_ استکبار گرگ صفت به شما و امثال شما هم رحم نخواهد کرد. در ضمن نگاهی به حامیان ظاهری تان و کسانی که در داخل و خارج شعار حمایت از شما را می دهند بیندازید! آیا اینان به راستی حامی ایدئولوژیک و آرمانی شمایند؟! یا اینکه همان هایی هستند که تا دیروز انواع و اقسام بی شرمانه ترین توهین ها را نثار شما و فرزندانتان می کردند و امروز که شما را در مقابل نظام و رهبری و امت حزب الله می بینند، سعی دارند به وسیله شما از انقلاب انتقام جویی کنند. تا دیر نشده به هوش آیید. فرصت ها در حال گذرند و شما نیز در حال گذر از این فرصت ها... 

 

 ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند ....

 

 البته روزنامه های دوم خردادی در طنزی تاریخی در حالی روز شنبه پس از آن تعداد نمازگزاران را دو و نیم میلیون و صدهاهزار نفر ذکر کردند که حتی از چاپ یک عکس از این جمعیت میلیونی خودداری کردند!!

 

 

این جماعت میلیونی البته مثل اینکه یادشون رفته برا نماز مهر و زیرانداز بیارن!

 

و البته علت اینکه عکسی چاپ نکردند این بود که بیشتر نمازگزاران ـ تاکید می کنم نمازگزاران نه تماشاچیان! ـ برای حمایت از رهبری خود آمده بودند. و انصافا هم با شعور بالای سیاسی خود مانع فرصت طلبی عده ای شدند:

 

 

در ضمن این نماز جمعه اولین نمازی بود که هیچ تکبیری نداشت! برعکس نماز جمعه ۲۹ خرداد آقا که با تکبیرهای مکرر و دشمن شکن همراه بود...

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : parandeyebibak.blogfa.com

/ 0 نظر / 9 بازدید